Fotoštúdio "Skapatý jastrab"

Autor: Karol Kaliský | 15.4.2010 o 12:00 | (upravené 15.4.2010 o 22:47) Karma článku: 11,05 | Prečítané:  2439x

Do prírody treba chodiť podľa možnosti čo najviac. Netreba sa dať odradiť ani počasím. Možno s výnimkou extrémov, keď vám v silnom vetre hrozí pád stromu na hlavu alebo vás môže zasypať snehová lavína. Aj typicky premenlivé aprílové počasie, aké bolo v uplynulých dňoch, asi mnohých odradilo od víkendových plánov. Kým dolu sa striedalo slniečko s dažďom, vo vyšších polohách si to s krásnym slnečným počasím rozdávala snehová metelica.

sniežik
Ja som si vybral cyklotrasu v Tichej doline, no už po prvých stovkách metrov v doline som si to s ohľadom na snehové vločky švihajúce do tváre rozmyslel. Bicykel som schoval za najbližší vývrat a ďalej som pokračoval pešo.

_MG_5382.JPG
Po chvíli chôdze som našiel uhynutého vtáka, jastraba lesného.
Neviem čo sa mu stalo, ale je možné že pri love na chvíľu stratil orientáciu a nabúral do stromu, pod ktorým som ho našiel. Každopádne jastrab je vo vzduchu aj v lese skutočným akrobatom...

_MG_5349.JPG
Rýchlo sa meniace počasie spôsobilo, že sneh ktorý padal na jastraba sa hneď roztápal a na jeho perí ostávali žiariace kvapôčky vody.

_MG_5356.JPG

_MG_5376.JPG

_MG_5372.JPG

_MG_5377.JPG

_MG_5365.JPG

_MG_5378.JPG

_MG_5381.JPG
Aj keď ma jastrab ako fotografický objekt veľmi zaujal, po nejakej chvíli ma to prestalo baviť. Jednak mi začalo byť trochu chladno a tiež preto, že zápach zmoknutého peria nepatrí k mojim najobľúbenejším.

_MG_5428.JPG
Sú aj iné zaujímavé veci, napríklad taký pokalamitný les.

_MG_5457.JPG
Vyvrátená a ďalej žijúca vŕba

_MG_5491.JPG
Takto nejako si predstavujem dôstojnú smrť každého stromu v lesných rezerváciách.

_MG_5509.JPG
Tento mladý smrek vyrastá prirodzeným spôsobom na tele jeho predchodcu. Miesto kde bude rásť mu nevybral človek ale príroda.

_MG_5561.JPG
Pohľad na Kriváň.

_MG_5611.JPG
Tichý potok, v pozadí sú snehové mraky.

_MG_5575.JPG
Pohľad smerom hore Tichou dolinou.

_MG_5631.JPG
A celkom na záver, o tejto peknej mláke hneď vedľa cyklotrasy som sa dozvedel až z pera Janka Topercera, že je to nie je hocijaké čvachtavé spoločenstvo, ale významný biotop typu Vo4 Nížinné až horské vodné toky s vegetáciou zväzu Ranunculion fluitantis a Callitricho-Batrachion (3260) s dominantným machom kosierikom Palustriella commutata v ramene Tichého potoka :-).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Občania nemajú právo diktovať stranícku príslušnosť ministra

Na niektoré veci nestačí byť slušný, ale treba prejsť voľbami.


Už ste čítali?